| Brand | PNY |
| Model | GTX 1080 |
| Memory Size | 8GB GDDR5X |
| GPU Architecture | Pascal |
| Memory Interface/Bus | 256-bit |
| Memory Bandwidth | 320.3 GB/s |
| CUDA Cores | 2560 |
| Outputs | - 1x DVI - 3x DisplayPort 1.4a - 1x HDMI 2.0 |
| TDP | 180 W |
| Form Factor | Dual-slot |
| Warranty |
90 Days Seller Warranty |
| Condition | Refurbished |
We have plenty of inventory that is not on this site. If you can't find exactly what you are looking for, please chat with our sales team so we can assist you better.
Call Us At 1-877-864-9123
Or Email Us Directly At: websales@unixsurplus.com
| eBay Store Info | |
|---|---|
| Store Name: | plusboards |
| eBay Product: | https://www.ebay.com/itm/306833987410 |
SKU: 03192026-PNY-GTX1080-8GB
AM 03/24/2026
| Brand | PNY |
| Model | GTX 1080 |
| Memory Size | 8GB GDDR5X |
| GPU Architecture | Pascal |
| Memory Interface/Bus | 256-bit |
| Memory Bandwidth | 320.3 GB/s |
| CUDA Cores | 2560 |
| Outputs | - 1x DVI - 3x DisplayPort 1.4a - 1x HDMI 2.0 |
| TDP | 180 W |
| Form Factor | Dual-slot |
| Warranty |
90 Days Seller Warranty |
| Condition | Refurbished |
We have plenty of inventory that is not on this site. If you can't find exactly what you are looking for, please chat with our sales team so we can assist you better.
Call Us At 1-877-864-9123
Or Email Us Directly At: websales@unixsurplus.com
| eBay Store Info | |
|---|---|
| Store Name: | plusboards |
| eBay Product: | https://www.ebay.com/itm/306833987410 |
SKU: 03192026-PNY-GTX1080-8GB
AM 03/24/2026