| CPU | 2x Intel Xeon Gold 6130 2.1Ghz 16C |
| Memory | Option -64GB DDR4 -128GB DDR4 |
| Hard Drives | Purchase Caddy Through Our Store |
| Controllers | 1x H730p |
| GPU | 3x Dell V100 16GB |
Secondary Chassis/Motherboard Specs
| Motherboard | R740XD |
| Front Bays | Front 24 Bay 2.5" SFF |
| Caddies | Purchase separately |
| PSU Slots | Dual PSU Slots |
| Power | 2 |
| Mounting | Purchase Rails Through Our Store |
| Warranty | 60 Day Seller warranty |
712808-03312026-2U-R740XD-24BS-H730P-2PS
712809-03312026-2U-R740XD-24BS-H730P-2PS
JLP 05/13/2026
| CPU | 2x Intel Xeon Gold 6130 2.1Ghz 16C |
| Memory | Option -64GB DDR4 -128GB DDR4 |
| Hard Drives | Purchase Caddy Through Our Store |
| Controllers | 1x H730p |
| GPU | 3x Dell V100 16GB |
Secondary Chassis/Motherboard Specs
| Motherboard | R740XD |
| Front Bays | Front 24 Bay 2.5" SFF |
| Caddies | Purchase separately |
| PSU Slots | Dual PSU Slots |
| Power | 2 |
| Mounting | Purchase Rails Through Our Store |
| Warranty | 60 Day Seller warranty |
712808-03312026-2U-R740XD-24BS-H730P-2PS
712809-03312026-2U-R740XD-24BS-H730P-2PS
JLP 05/13/2026