| CPU | 2x Intel Gold 6130 2Ghz 16 Cores Skylake (total 8 CPU's 128 Cores) |
| Memory | 64GB DDR4 ECC REG ( Total 256GB ) |
| Hard Drives | No Drives included |
| NIC |
Per 2x 10Gb SFP+ via (AOC-ML-2SM) SIOM |
| Controller | Integrated Onboard SATA Controller |
| Motherboard | X11DPT-PS |
| Front Bays | 12x 3.5" Drive Bays |
| PSU Slots | Dual PSU Slots |
| Power | 2x PSU |
| Mounting | Supermicro Rev B Rail Kit 2U |
| Warranty | 60 Day Seller Warranty |
SKU: 320300-2U-X11DPT-PS-4N-12BL-6SATA3P-2P
JKL 02/12/2026 9x
| CPU | 2x Intel Gold 6130 2Ghz 16 Cores Skylake (total 8 CPU's 128 Cores) |
| Memory | 64GB DDR4 ECC REG ( Total 256GB ) |
| Hard Drives | No Drives included |
| NIC |
Per 2x 10Gb SFP+ via (AOC-ML-2SM) SIOM |
| Controller | Integrated Onboard SATA Controller |
| Motherboard | X11DPT-PS |
| Front Bays | 12x 3.5" Drive Bays |
| PSU Slots | Dual PSU Slots |
| Power | 2x PSU |
| Mounting | Supermicro Rev B Rail Kit 2U |
| Warranty | 60 Day Seller Warranty |
SKU: 320300-2U-X11DPT-PS-4N-12BL-6SATA3P-2P
JKL 02/12/2026 9x