Samsung
Samsung 2.5in 960GB SATA 6Gbps 00LY41 SSD
Product Code:
00LY411
UPC:
676420415177
Availability:
Usually ships within two business days
Shipping:
Free Shipping
Condition:
Refurbished
Brand:
IBM
Capacity:
960 GB
Form Factor:
2.5 in
Drive Type:
SSD
$200.00
PRODUCT DESCRIPTION
| Brand | IBM |
| Model | 00LY411 |
| Application | Enterprise Server |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gbps |
| Warranty |
90 Days Seller Warranty |
| Condition | Refurbished |
| Description | Wiped and Tested with Seller Warranty. Hassle-Free Returns |
We have plenty of inventory that is not on this site. If you can't find exactly what you are looking for, please chat with our sales team so we can assist you better.
Call Us At 1-877-864-9123
Or Email Us Directly At: websales@unixsurplus.com
| eBay Store Info | |
|---|---|
| Store Name: | plusdrives |
| eBay Product: | https://www.ebay.com/itm/388708606212 |
SKU: 00LY411
JLP 07/22/2025
Share:
PRODUCT DESCRIPTION
| Brand | IBM |
| Model | 00LY411 |
| Application | Enterprise Server |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gbps |
| Warranty |
90 Days Seller Warranty |
| Condition | Refurbished |
| Description | Wiped and Tested with Seller Warranty. Hassle-Free Returns |
We have plenty of inventory that is not on this site. If you can't find exactly what you are looking for, please chat with our sales team so we can assist you better.
Call Us At 1-877-864-9123
Or Email Us Directly At: websales@unixsurplus.com
| eBay Store Info | |
|---|---|
| Store Name: | plusdrives |
| eBay Product: | https://www.ebay.com/itm/388708606212 |
SKU: 00LY411
JLP 07/22/2025
90 Day Seller Warranty! Unless Stated Otherwise in Listing. For Extended Warranty Please Call: 877-UNIX-123